Goed om te weten
Afstand tot Noord | 7.2 km |
---|---|
Afstand tot Oranjestad | 3.4 km |
Populairste bestemming | Amsterdam |
Is Oranjestad een drukke luchthaven?
Wanneer je aankomt op Oranjestad Airport (AUA), zul je merken dat het hier behoorlijk druk is met een constante stroom van activiteiten. De luchthaven wordt bediend door 26 luchtvaartmaatschappijen, die samen meer dan 30 bestemmingen aanbieden. Er zijn ongeveer 45 directe vluchten beschikbaar, dus je hebt volop keus voor je volgende bestemming. Gemiddeld vinden er dagelijks ongeveer 78 commerciële vluchten plaats, wat zorgt voor een levendige omgeving. Daarnaast worden er bij de General Aviation Terminal (JET-TNCA) ook zo'n 1.600 bewegingen geregistreerd. Het is een bruisend knooppunt dat constant in beweging is, en met het Gateway 2030-project is de luchthaven bezig haar capaciteit uit te breiden voor nog meer gemak in de toekomst.
De beste vervoersopties tussen Oranjestad en het stadscentrum
Wanneer je naar Oranjestad reist vanaf de luchthaven, heb je verschillende vervoersmogelijkheden. Oranjestad Airport (AUA) ligt op ongeveer 10 minuten rijden van het stadscentrum. Als je kiest voor het openbaar vervoer, kun je de Arubus L2-lijn nemen, die je rechtstreeks van de luchthaven naar het centrum brengt. De rit met de bus duurt ongeveer 15-20 minuten, maar houd er rekening mee dat wachttijden variëren en soms tot een uur kunnen oplopen. Deze opties maken het reizen van en naar de luchthaven eenvoudig en flexibel.
Oranjestad: informatie over de terminals
Oranjestad heeft één hoofdterminal die is verdeeld in secties voor vluchten naar de VS en andere internationale vertrekken. De verdeling helpt bij de Amerikaanse douane en immigratie voordat je op je vlucht naar de VS stapt. In de terminal vind je verschillende eetgelegenheden, zoals restaurants en snackbars, en er is gratis wifi beschikbaar. Ook kun je shoppen in de duty-free en souvenirs kopen. Er zijn viplounges voor wie wat extra comfort wil tijdens het wachten. Of je nu naar de VS gaat of verder de wereld over, houd rekening met mogelijke wachttijden bij de beveiliging en douane. Het is handig om minstens drie uur van tevoren aanwezig te zijn, vooral tijdens drukke tijden. Voor passagiers die binnenkomen met private jets is er een aparte faciliteit. Vergeet niet dat er geen bagageopslag is, maar wel een verloren en gevonden service.
Wat zijn de parkeermogelijkheden bij Oranjestad?
Bij aankomst op Oranjestad Airport kun je direct buiten de terminal parkeren. Er zijn verschillende opties beschikbaar, afhankelijk van hoe lang je wilt blijven parkeren. Speciale parkeerplaatsen zijn aanwezig voor reizigers met een handicap. Zorg ervoor dat je je auto niet onbeheerd voor de terminal achterlaat, want die worden weggesleept. Je krijgt bij binnenkomst een parkeerticket en dit moet je bij een betaalautomaat betalen voordat je vertrekt. Let op: contante betalingen worden niet geaccepteerd, dus zorg ervoor dat je een andere betaalwijze bij je hebt.